Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Smoczyca na skuterze...
Smoczyca na skuterze...

Pokonała 600km w jedną stronę, żeby przejechać z Jastrzębia – Zdroju do ukochanego Gdańska. Uwierzyła w siebie, spełniła marzenie i teraz chce realizować kolejne pomysły. Rozmowa z Malwiną Nowak (FB: @ŻycieMalwiny), która w lipcu odbyła 4dniową podróż skuterem do Trójmiasta w wywołującym uśmiech stroju… smoka!

Podróż przez cały kraj na skuterze to spore wyzwanie. Skąd czerpałaś siłę i motywację?

Już po przejechaniu pierwszych kilometrów pomyślałam, że to szaleństwo. Siłę i motywację dały mi wcześniej przeczytane książki o podróżowaniu i spełnianiu marzeń. Z całego serca pragnęłam podróżować. To było i jest moje marzenie. Zanim się ono jednak spełniło, sporo czasu poświęciłam na wyobrażanie sobie jak jadę moim skuterem przez pola, wsie. Dużo rozmawiałam z innymi ludźmi, mówiłam im o tym, że planuję taki wyjazd.

Często oglądałam również krótkie filmiki motywacyjne. Uwierzyłam w siebie i w to, że mogę przeżyć życie tak jak ja chcę, a nie inni. Kiedyś brakowało mi tej wiary. Wiele musiałam przeżyć, żeby wyruszyć.

W czasie samej podróży motywowały obserwujące mnie osoby. Dostałam od nich dużo miłych słów, opowiadali również dużo o sobie.

Pokonałaś swoje słabości i zwątpienia, wykazałaś się ogromną siłą. Miałaś też szczęście spotkać dobrych ludzi , którzy Ci w tym pomogli. A co Ty teraz, z perspektywy czasu, poradziłabyś osobom, które chcą zrobić coś szalonego, albo po prostu odważnego, ale się boją i wciąż odwlekają to na później?

Najważniejsza jestem ja i moje marzenie. Skupiam się jedynie na plusach. Staram się nie myśleć o przeciwnościach. Nie słuchałam ludzi, którzy mówili, że nie dam rady, że to głupi pomysł i wskazywali mi co powinnam robić w moim wieku. Wiele lat życia zmarnowałam na udawanie kogoś innego, na robieniu rzeczy, których nie lubię. Chciałam spełnić oczekiwania innych. Bałam się krytyki. Bałam się być sobą.

Dzisiaj szaleństwem jest być takim jakim się chce. Z perspektywy czasu widzę, że najważniejsze jest to, aby odnaleźć siebie. Dzięki temu łatwiej jest uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

I gotowe.

Każdy może spełniać marzenia, jeśli tego pragnie. Odwaga, przełamywanie lęku i pogoda ducha są nam potrzebne na co dzień.

Z takim nastawieniem nie mogło się nie udać! Jednak droga była długa. Co zatem jest Twoim najlepszym, a co najgorszym wspomnieniem z całej wyprawy do Gdańska i z powrotem?

Wszystko jest najlepsze! Dzięki temu doświadczeniu dziś jestem silniejsza. Na trasie podziwiałam piękne widoki, oderwałam się od codzienności, nie liczyłam czasu. Spotkałam się ze wspaniałymi i dobrymi ludźmi. Doznałam uczucia wolności i miłości.

Najtrudniej było wrócić. Wszystko mnie bolało, nie miałam już siły. Cierpiałam fizycznie, a w głowie słyszałam głosy, że nie dam rady. Pomyślałam, że wrócę do domu pociągiem. Jednak zadzwoniłam do siostry i koleżanki, pomodliłam się o siłę i się udało, pojechałam dalej.

Cała ta wyprawa zmieniła mnie jako człowieka. Planuję już następną podróż i nie ma we mnie strachu, który był wcześniej.

Czy w takim razie możesz zdradzić jaki jest cel następnej podróży?

Chciałabym podróżować przez miesiąc po Europie autostopem. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, chcę zabrać ze sobą psa. Zaczęłam już przygotowania. Uczę się języka angielskiego i wyobrażam sobie jak to będzie wyglądało. Żyję marzeniami!

Trzymam mocno kciuki, żeby się udało! Poza odwagą i determinacją wyróżnia Cię kostium smoka. Stąd podstawowe pytanie. Czy podróż w takim stroju daje poczucie bezpieczeństwa?

Przede wszystkim wywołuje uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Jakbym miała uciekać, to byłoby ciężko, ale dzięki smokowi spotkały mnie same pozytywne sytuacje.

Przy spełnianiu następnych marzeń również będziesz smoczycą? Skąd pomysł na wykorzystanie takiego stroju w podróży?

Nie wiem czy będę smoczycą, ale na pewno będę sobą. Lubię tego smoka. Chciałam zobaczyć uśmiech innych ludzi, zbliżyć się do nich. Smok jest niezłą przynętą dla nowych znajomości.

Skuter, autostop, a myślałaś może o przesiadce na motocykl?

Myślę, że jeszcze całe życie przede mną i mam nadzieję, że tym samym mnóstwo podróży różnymi środkami komunikacji!

I tego Ci życzę. Bardzo dziękuję za rozmowę.

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl